Oficina designo

rabat 15%

Domy energooszczędne i pasywne - Projekty domów pasywnych

EcoFriendlyProject to nasza propozycja dla Państwa na projekt przyjazny dla Państwa kieszeni jak i również dla środowiska. W naszej ofercie mamy projektowanie budynków energooszczędnych i pasywnych. To znaczy budynków, które w  użytkowaniu wykorzystują niewielką ilość energi na ogrzewanie w przeciwieństwie do budynków standarowych.  Jej innowacyjność przejawia się w tym, że skupia się ona przede wszystkim na poprawie parametrów elementów i systemów istniejących w każdym budynku, zamiast wprowadzania dodatkowych rozwiązań. Praktyka pokazuje, że zapotrzebowanie na energię w takich obiektach jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach wznoszonych według obowiązujących norm, dlatego budynki pasywne i energooszczędne wymagają precyzyjnego zaprojektowania i wykonania oraz specjalistycznej wiedzy, którą możemy Państwu jako jedni z nielicznych zaproponować. Zapewniamy dokładną analizę możliwości wybudowania budynku pasywnego i energooszczędnego oraz ciekawą, indywidualną architekturę wg. najnowszych technologii na światowym poziomie. 

 .

.

.

Co to jest budynek pasywny?

Budynek pasywny to nowatorska koncepcja w budownictwie, która zapewnia użytkownikom przez cały rok bardzo wysoki komfort cieplny. Jak sama nazwa wskazuje do ogrzewania budynku wykorzystywana jest energia cieplna powstająca w sposób "pasywny" - uzyskana z promieniowania słonecznego, ciepła ziemi, ciepła osób i urządzeń, ciepło odzyskane z wentylacji nie wykorzystując przy tym aktywnych i rozbudowanych systemów ogrzewania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest minimalizowanie kosztów (nawet ośmiokrotnie w stosunku do standardowych technologii) związanych z użytkowaniem takiego budynku. Budownictwo pasywne stanowi alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań.

 

Główne założenia dla domu pasywnego są bardzo proste:

  • ograniczenie strat ciepła
  • pasywna optymalizacja zysków z energii odnawialnej (słońce, powietrze, grunt, wiatr, woda, itp.)

Jak zbudować dom pasywny?

należy:

  • odpowiednio ustawić bryłę budynku w stosunku do stron świata
  • osłonić budynek od strony północnej np. gęstym zadrzewieniem
  • bardzo dobrze zaizolować ściany zewnętrzne, posadzkę i dach
  • zadbać o rozwiązanie detali architektonicznych tak by ograniczyć mostki termiczne - specjalne rozwiązania dla balkonów, ścian piwnicznych itp.
  • dom wyposażyć w elementy odzyskujące ciepło wytwarzane ze słońca, urządzeń itp.
  • wykorzystać kolektory słoneczne do ogrzewania ciepłej wody

Co zyskujemy?

 

Prosty, genialny, komfortowy dom na użytkowanie którego nie wydamy fortuny.